بازدید رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها از مناطق سیل‌زده استان لرستان

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۸۱۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۸
رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ از مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر بازدید کرد.
بازدید رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها از مناطق سیل‌زده استان لرستان

دکتر محمود نیلی احمد‌آبادی، رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها با همراهی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، و هم‌چنین رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور، رئیس و مسئولان دانشگاه لرستان و برخی مسئولان محلی از مناطق مختلف سیل‌زده شهرستان پلدختر بازدید کرد. رئیس هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها و هیأت همراه ضمن بازدید از مناطق مختلف سیل‌زده این شهرستان از نزدیک با مردم به گفت‌وگو پرداختند و مردم نیز مشکلات و مطالبات خود را بیان کردند.
در این بازدید رئیس هیأت گزارش ملی سیلاب‌ها خاطر نشان کرد: «هم‌اکنون حدود ۲۰۰ محقق و صاحب‌نظر دانشگاهی کشور با این هیأت همکاری می‌کنند. هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها موظف است تا بر اساس نظرات کارشناسی، نتایج نهایی گزارش خود درباره علل سیل و راه‌کارهای مقابله با آن را ظرف ۶ ماه به جامعه و رئیس جمهور ارائه کند».
دکتر نیلی احمدآبادی با عنوان اینکه از برنامه‌های هیأت ویژه بررسی سیلاب‌های کشور، بازدیدهای میدانی از مناطق سیل‌زده است، تصریح کرد: «این هیأت شامل کارگروه‌های مختلفی است که از اعضای هیأت علمی، کارشناسان و متخصصان تشکیل شده است و استفاده از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های مختلف جامعه دانشگاهی کشور برای رفع مشکلات و چالش‌ها در آن مدنظر قرار دارد».
دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان نیز اظهار کرد: «از ابتدای وقوع سیل اخیر در استان لرستان، ستاد امداد رسانی دانشگاهیان استان لرستان تشکیل شد و در قالب ارسال کمک‌های مختلف به سیل‌زدگان، فعالیت خود را انجام داده است».
دکتر عزیزی خاطرنشان کرد: «اولین نشست علمی بررسی علل وقوع سیل اخیر استان لرستان را این دانشگاه با حضور محققان دانشگاهی برگزار کرده است تا دانشگاه‌ها بتوانند نقش اثرگذارتری در ارائه راه‌کارها در جهت مقابله با مخاطرات طبیعی داشته باشند


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.